niedziela, 20 grudnia 2015

Garboroso de Lovera (cena: 12 000 hrs)


INFORMACJE PODSTAWOWE

Imię: Lover
Imię rodowodowe: Garboroso de Lovera
Płeć: ogier
Data urodzenia: 2 stycznia 2008
Imię matki: Loveriada
Imię ojca: El Castillo
Rasa: koń luzytański
Wzrost: 159 cm
Hodowla: -
Właściciel: Echo Valley
Jeździec: Anita Jones
Predyspozycje: ujeżdżenie N

INFORMACJE DODATKOWE

Wynik bonitacji: 95 pkt
Poprzedni właściciele: Rosewood Ranch
Ilość osiągnięć: 2
Ilość potomków: -
Kucie: nie
Werkowanie: regularne
Szczepienia: wykonano
Tarnikowanie zębów: regularne
Kontuzje/choroby:
- listopad 2014r.: zapalenie stawu stępowego u prawej tylnej nogi. Przerwa w treningach do końca roku.
Cena porcji nasienia mrożonego: 3000 hrs

DOKUMENTY

-

POTOMSTWO

-

OSIĄGNIĘCIA

- sportowe:
  1. III miejsce w ujeżdżeniu kl. C | Hipodromie Lider |
  2. Wyróżnienie w ujeżdżeniu kl. CC | Hipodromie Lider |
- inne:

OPIS

Ogólny: Jest to młody koń, ale świetnie poruszający się i utalentowany pod kierunkiem ujeżdżenia. Wspaniały przedstawiciel swojej rasy, lubi pokazywać swoją urodę i chody. Zawsze musi być w centrum uwagi i wspaniale wykorzystuje te momenty. Jest bardzo energiczny i sprawia wrażenie jakby nie znał pojęcia „wolno”.  Nawet na treningach nie może się skupić , ale wybaczamy mu to jeszcze ze względu na wiek. Ma fenomenalny ruch, którym zachwyca widzów podczas zawodów.  Mimo swojego zachowania na padoku nie jest ani agresywny, ani dominujący. Po prostu musi się wyszaleć i pościgać się z wiatrem. Koń ten łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi i jest w stosunku do nich bardzo łagodny. 
Historia: Urodził się w Hiszpanii, tam tez spędził pierwsze 2 lata swojego życia, beztrosko biegając po rozległych pastwiskach. Następnie sprzedany i wywieziony do USA, prywatny hodowca zainteresował się nim i dlatego przeniósł go do swojej sporej stadniny w Kalifornii. Lover dorósł tam i został zajeżdżony naturalnymi metodami, dlatego też teraz świetnie łapie kontakt podczas jazdy. Nauczył się podstaw ujeżdżenia i powoli piął się w górę.  Był jednym z najlepiej zapowiadających się dresażystów i wyrósł na wspaniałego ogiera. Niestety w stadninie wybuchł pożar, nikomu nic się nie stało, ale budynek nadawał się już tylko do generalnego remontu, który miał potrwać wiele miesięcy. Większość koni została wystawiona na sprzedaż, w tym Garbi. Dostałam cynk od przyjaciela  o pięknym i zdolnym ogierze Luzytańskim i jeszcze tego samego dnia go kupiłam. Przyjechał do BR kilka dni później i teraz zaczniemy z nim pracę u nas. Miał przerwę z powodu kontuzji nogi na przełomie 2014/215 roku. Później zdecydowaliśmy się wysłać go na łąki na pół roku, by odpoczął do granic możliwości. Kiedy wrócił postanowiliśmy zapewnić mu lżejsze treningi w klasie N, chociaż po pewnym czasie pewnie wróci do wyższych klas. 
Pod siodłem: Jak już wspomniałam, Garbi był zajeżdżany naturalnymi metodami i wtedy właśnie nauczył się kontaktować z jeźdźcem i świetnie zgrać podczas treningu.  Przy odrobinie dobrej woli z jego strony potrafi stworzyć jedność z trenerem i widać, że są wtedy nie do przebicia. Lover  to odważny koń, który nie boi się ani wyzwań ani straszących przedmiotów. Śmiało można na nim jechać w teren, nawet samotny, a on zapewni nam spokojną i bezpieczną przechadzkę. Chociaż z tym spokojem może być różnie, gdyż na otwartych przestrzeniach rozwija takie prędkości, że ciężko się nadziwić. Nie cierpi skakać, kiedyś podobno w terenie tak się zaparł, że niczym nie można było go ruszyć z miejsca.  Za to dresaż to jego  mocna strona, wspaniały ruch i idealny pokrój. Do tego jego wygląd i urok, oczarują każdego sędziego.  Podczas treningu czasami ciężko mu się skupić i gubi kontakt, ale na zawodach jest niezawodny. Nie rozprasza się i jest kontaktowy. 
Wobec innych koni: Garbi nie jest koniem, który spokojnie bawi się z resztą stada. Niestety nie potrafi się grzecznie zachowywać wśród innych koni i na padok wychodzi sam.  Wśród reszty sprawia wrażenie agresywnego, ustawiającego słabych po kątach, może nie potrafiącego dogadać się i porozumieć. Czasami widzę go jak rży w kierunku  innych pastwisk, w poszukiwaniu towarzyszy, ale nikt nie odpowiada… Jednak nie dajemy się zwieść pozorom, bo gdy tylko spotka się z innym koniem to urządza bijatykę. Nie raz trzeba go było rozdzielać podczas walki. Dobrze reaguje na psy, jest ciekawy ich zachowań i charakteru. 

TRENINGI I INNE

  1. Trening ujeżdżeniowy
  2. Teren

AKTUALNOŚCI

-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Comments system

Disqus Shortname